Индивидуални частни уроци по висша математика за български ученици, студенти, които учат в България, Англия, Германия, Италия, Холандия, Франция, Испания, САЩ

 

Подготовката по висша математика е много важна. Неслучайно, в Англия, Германия, Италия, Франция, Холандия, САЩ и т.н. залагат на уроци по висша математика за учениците от средното образование, за студентите и за професионалистите. Самите образователни системи в Европа са много свързани с качествените знания по математика и висша математика. Тези знания в последствие и постепенно с израстване на класът на ученика или курса на студента се надграждат до много сериозни научни познания.

 

Работи се най-вече върху приложението на понятията по висша математика в практиката и другите научни области като микроикономика, макроикономика, статистика, иконометрия, финанси, счетоводство, вземане на решение и др. в тази връзка ние от много години се занимаваме именно с подготовката на български ученици, студенти и специалисти за уроци по висша математика.

 

Изготвили сме специализирани курсове с избрани глави на висшата математика, които да бъдат поднесени по такъв начин, по който ученика или студента да успее веднага да намери полза от новите си знания. Наблягаме особено много на работата с примери от различните научни области и бизнеса, изграждане на интердисциплинарни връзки между различните научни области и решаването на задачи.

 

В тази връзка сме радостни да предложим индивидуална подготовка по висша математика за българските ученици, които учат или се подготвят да учат в Англия, Германия, Холандия, Франция, Италия, Испания. Предлагаме индивидуални частни уроци и подготовка по следните глави от висшата математика:

 

Ленайна Алгебра – вектори, матрици, детерминанти, системи линейни уравнения, обратна матрица, матрични уравнения, ранг на матрица.

 

Линейно програмиране (линейно оптимиране) – симплекс метод, симплекс метод на изкуствения базис (М-метод), транспортна задача, транспортна задача затворен модел, транспортна задача отворен модел, транспортна задача с блокирани превози, задача за назначенията, задача за смеси, графичен метод, графичен метод с отворено пространство, графичен метод със затворено пространство, канонична форма на задачата за линейното програмиране.

 

Изследване на Функция на една променлива – изследване на функция на една променлива, намиране на дефиниционно множество, определяне на четност, нечетност и периодичност на функцията, намиране на асимптоти на функцията, намиране на граница на функцията, изчисляване на граници на функции, намиране на интервалите на монотонност на функцията, интервалите, където функцията е нарастваща и интервалите, където функцията е намаляваща, вамиране на екстремумите на функцията, навиране на интервалите на изпъкналост на функцията и интервалите на вдлъбнатост на функцията, намиране на инфлексна точка на функцията, графично изображение и чертеж на функция на една променлива.

 

Изследване на Функция на няколко променливи – основни понятия, основен модел на функция с повече променливи, граница и непрекъснатост на функция на повече променливи, частни производни, изчисляване на частните производни, Пълен диференциал, тотален диференциал, частни производни от по-висок ред, минимум и максимум на функция на няколко променливи, най-голяма и на-малка стойност на функция на няколко променливи.

 

Производни и диференциал на функция – производни, проста производна, сложна производна, верижно правило, изчисляване на производни на функция, правила за диференциране, формули за диференциране, приложение на диференцирането в икономически задачи, производна на сложна функция, логаритмична производна, производни от по-висок порядък.

 

Приложения на производните – Формули на Тейлор и Маклорен, Теорема на Лопитал, растене и намаляване на функция, максимум и минимум на функция, изпъкналост и вдлъбнатост на графиката на функция, инфлексна точка, приложения на висшата математика, производните и диференцирането в икономически и статистически задачи.

 

Интегрално смятане – интеграли, решаване на интеграли, неопределен интеграл, определен интеграл, непосредствено интегриране, интегриране, чрез внасяне на константа под знака на диференциала, интегриране чрез внасяне на функция под знака за диференциала, интегриране чрез заместване, интегриране чрез субституция, интегриране по части, интегриране на рационални функции, интегриране на ирационални функции, интегриране на тригонометрични функции, интегриране на определен интеграл, определени интеграли, решаване на определени интеграли, задачи за определени интеграли, смяна на променлива при определен интеграл, интегриране по части при определен интеграл, двойни интеграли, криволинейни интеграли.

 

Диференциални уравнения – основни понятия за диференциалните уравнения, диференциални уравнения от първи ред, диференциални уравнения с отделящи се променливи, хомогенни диференциални уравнения, линейни диференциални уравнения от първи ред, бернулиеви диференциални уравнения, точни диференциални уравнения, хомогенни диференциални уравнения, нехомогенни диференциални уравнения.

 

Теория на вероятностите и Комбинаторика – задачи по комбинаторика, задачи по теория на вероятностите, събития и действия със събития при вероятностите, класическа дефиниция за вероятност, понятието вероятност, пълна вероятност, задачи за вероятности с правилото на Бейс, апостериорна вероятност, условна вероятност, задачи за комбинации, задачи за пермутации, задачи за вариации, задачи за случайни величини, случайни величини, дискретни случайни величини.

 

Сподели